Helsingør Håndbold
2021/2022

MiniHåndbold Forældre (TT)

Passivt medlemskab for forældre til minihåndbold

OBS! Tilmeld forældre her, ikke børn, udelukkende forældretilmelding på én af forældrene til en minihåndboldspiller.

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
9
Lørdag kl. 09:00 - 12:00
Træner: Charlotte Sommer,
01.02.2022 31.12.3000 0 kr.
MiniHåndbold U1-U2 (MINI1)

Minihåndbold 1-2 år 

Lørdag:
Helsingørhallen
Kl. 9.00-9.45

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
1
Lørdag kl. 09:00 - 10:00
Træner: Charlotte Sommer, Johan Jesper Andersen, Karla Norup Stolpe, Signe Ekelund,
01.02.2022 31.12.3000 350 kr.
MiniHåndbold U3-U4 (MINI2)

Minihåndbold 3-4 år

Lørdag:
Helsingørhallen
Kl. 10.00-11.00
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
MiniHåndbold U3-U4 25
Lørdag kl. 10:00 - 11:00
Sportschef: Ulrich Koch Borrits,
Træner: Charlotte Sommer, Johan Jesper Andersen, Karla Norup Stolpe, Mathias Sander Sommer, Signe Ekelund, Ulrich Koch Borrits,
01.02.2022 31.12.3000 350 kr.
MiniHåndbold U5-U6 (MINI3)

Minihåndbold 5-6 år

Fredag:
Helsingørhallen
Kl. 16.00-17.00 
Ulrich Koch Borrits
Mathias Sommer

Lørdag:
Helsingørhallen
Kl. 9.00-10.00
Ulrich Koch Borrits

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
26
Fredag kl. 16:00 - 17:00
Lørdag kl. 09:00 - 10:00
Sportschef: Ulrich Koch Borrits,
Træner: Charlotte Sommer, Johan Jesper Andersen, Lina Marie Ernstsen, Mathias Sander Sommer, Signe Ekelund, Ulrich Koch Borrits,
01.02.2022 31.12.3000 450 kr.
U7-U8 Mix (U7/U8)

Minihåndbold 7-8 år

Fredag:
Helsingørhallen
Kl. 16.00-17.00
Ulrich Koch Borrits
Victoria Finne-Larsson

Lørdag:
Helsingørhallen
Kl. 9.00-10.00
Joachim Lilja
Theodor Andersen

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2
Fredag kl. 16:00 - 17:30
Lørdag kl. 09:00 - 10:00
Sportschef: Ulrich Koch Borrits,
Træner: Charlotte Sommer, Johan Jesper Andersen, Lina Marie Ernstsen, Mathias Sander Sommer, Signe Ekelund, Ulrich Koch Borrits,
01.02.2022 31.12.3000 650 kr.
U11 Pige (U11P)

U11 Pige

Mandag:
Helsingørhallen
Kl. 17.00-18.15
Sophie Kristoffersen
Marcus Jacobsen

Onsdag:
Helsingørhallen
Kl. 16.30-17.45 
Sophie Kristoffersen
Marcus Jacobsen

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
3
Mandag kl. 17:00 - 18:15
Onsdag kl. 16:30 - 17:30
Træner: Carlos Bruselius, Ditlev Axel Petersen,
01.02.2022 31.12.3000 900 kr.
U11 Drenge (U11 D)

U11 Drenge

Mandag:
Helsingørhallen
Kl. 17.00-18.15
Caroline Kjær
Mathias Sommer

Onsdag:
Helsingørhallen
Kl. 16.30-17.45
Caroline Kjær
Mathias Sommer

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
4
Mandag kl. 17:00 - 18:15
Onsdag kl. 16:30 - 17:30
Træner: Andreas Due Holm, Carlos Bruselius, Mathias Sander Sommer,
01.02.2022 31.12.3000 900 kr.
U13 Pige (U13 P)

U13 Piger

Mandag:
Helsingørhallen
Kl. 17.15-19.15
Rebecca Brooks
Mads Glæsner

Tirsdag:
Helsingørhallen
Kl. 16.30-18.45
Rebecca Brooks
Mads Glæsner

Torsdag:
Helsingørhallen
Kl. 16.30-18.45
Rebecca Brooks
Mads Glæsner 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
5
Mandag kl. 17:15 - 18:15
Tirsdag kl. 17:45 - 19:00
Torsdag kl. 16:30 - 17:45
Træner: Caroline Holm Kjær, Sophie Kristoffersen,
01.02.2022 31.12.3000 1100 kr.
U13 Drenge (U13 D)

U13 Drenge

Der er indlagt fysisk træning i træningstiderne.  

Mandag:
Langebjerghallen, Humlebæk (Samtræning med Øresund Håndbold) 
Kl. 17.00-18.30
Ulrich Koch Borrits

Tirsdag:
Helsingørhallen 
Kl. 17.00-19.00
Amalie Kristoffersen

Torsdag:
Helsingørhallen
Kl. 17.00-19.00
Amalie Kristoffersen 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
6
Mandag kl. 17:00 - 18:30
Tirsdag kl. 17:00 - 19:00
Torsdag kl. 17:00 - 19:00
Sportschef: Ulrich Koch Borrits,
Træner: Ulrich Koch Borrits,
01.02.2022 31.12.3000 1100 kr.
U15 Pige (U15 P)

U15 piger

Mandag:
Helsingørhallen
Kl. 17.30-20.00
Jan Hansen, Carsten Rasmussen
Anna Hartmann Rasmussen, Emilie Lind Boye

Onsdag:
Helsingørhallen
Kl. 17.00-19.15
Jan Hansen, Carsten Rasmussen
Anna Hartmann Rasmussen, Emilie Lind Boye

Fredag:
Helsingørhallen
Kl. 17.15-19.30 
Jan Hansen, Carsten Rasmussen
Anna Hartmann Rasmussen, Emilie Lind Boye

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
7
Mandag kl. 18:15 - 20:00
Onsdag kl. 17:30 - 18:45
Fredag kl. 18:00 - 19:30
Træner: Mads Glæsner, Rebecca Nørregaard Brooks,
01.02.2022 31.12.3000 1100 kr.
U15 Drenge (U15 D)

U15 drenge

Tirsdag:
Snekkerstenhallen
Kl. 18.00-20.00
Jacob Hallin
Benjamin Kjær

Onsdag:
Helsingørhallen
Kl. 18.15-20.00 *Der er samtræning med Borsholm Håndbold
Jacob Hallin
Ivan Kojic
Morten Petersen

Fredag:
Helsingørhallen
Kl. 17.30-19.30
Jacob Hallin
Benjamin Kjær
Ivan Kojic 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
8
Tirsdag kl. 16:30 - 17:45
Onsdag kl. 18:45 - 20:00
Fredag kl. 17:30 - 18:45
Sportschef: Ulrich Koch Borrits,
Træner: Ulrich Koch Borrits,
01.02.2022 31.12.3000 1100 kr.
U17 Pige (U17 P)

U17 pige (HH - ØRESUND)

Mandag:
Helsingørhallen
Kl. 17.15-19.45*
Carlos Bruselius

Onsdag:
Helsingørhallen
Kl. 18.00-20.45*
Carlos Bruselius

Torsdag:
Langebjerghallen, Humlebæk 
Kl.
Carlos Bruselius 

*Der er indlagt fysisk træning i ovenstående tider. 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
20
Mandag kl. 18:30 - 19:45
Onsdag kl. 20:00 - 21:30
Træner: Mads Glæsner, Rebecca Nørregaard Brooks,
01.02.2022 31.12.3000 1100 kr.
U17 Drenge (U17 D)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
10
Tirsdag kl. 16:30 - 17:45
Fredag kl. 16:45 - 18:00
Træner: Frederik Steenfeldt-Jensen, Magnus Olson,
01.02.2022 31.12.3000 1100 kr.
U19 Drenge (U19 D)

U19 drenge (HH-HUK-ØRESUND)

Mandag:
Helsingørhallen
Kl. 19.00-21.15
Niklas Nordahl

Tirsdag:
NKK Hallen
Kl. 17.45-19.30
Niklas Nordahl

Torsdag:
Egedalshallen
Kl. 17.30-19.45
Niklas Nordahl 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
12
Mandag kl. 19:45 - 21:15
Onsdag kl. 18:00 - 19:30
Sportschef: Ulrich Koch Borrits,
Træner: Ulrich Koch Borrits,
01.02.2022 31.12.3000 1100 kr.
U19 Pige (U19 P)

U19 pige (HH-HUK-ØRESUND)

Mandag:
Helsingørhallen
Kl. 19.00-21.30
Brian Stokholm

Tirsdag:
Egedalshallen
Kl. 17.45-19.00
Brian Stokholm

Torsdag:
Langebjerghallen, Humlebæk
Kl. 18.00-20.30 
Brian Stokholm

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
22
Mandag kl. 20:00 - 21:30
Træner: Amalie Kristoffersen,
01.02.2022 31.12.3000 1100 kr.
Herre Senior (HS)

Herre Senior

Tirsdag:
Helsingørhallen
Kl. 19.30-22.00
Benjamin Kjær

Torsdag:
Helsingørhallen
Kl. 19.00-20.30
Benjamin Kjær 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
14
Tirsdag kl. 20:30 - 22:00
Torsdag kl. 19:00 - 20:30
Træner: Niklas Nordahl Hansen,
01.02.2022 31.12.3000 1000 kr.
Dame Senior (DS)

Dame Senior

Tirsdag:
Helsingørhallen
Kl. 18.00-20.30
Janni Blach
Christina Westergaard

Torsdag:
Helsingørhallen
Kl. 19.30-22.00
Janni Blach
Christina Westergaard 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
13
Tirsdag kl. 19:00 - 20:30
Torsdag kl. 20:30 - 22:00
Træner: Janni Blach,
01.02.2022 31.12.3000 1000 kr.
Handicap Håndbold (HHån)

Special Olympics

Torsdag:
Helsingørhallen
Kl. 15.30-16.30
Nickie Lindgaard 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
17
Onsdag kl. 15:30 - 16:30
Sportschef: Ulrich Koch Borrits,
Træner: Ulrich Koch Borrits,
01.02.2022 31.12.3000 0 kr.
Herresenior 3 (HS3)

Herre Senior3

Tirsdag:
Helsingørhallen
Kl. 19.30-22.00
Kenneth Lilja
Frederik Steenfeldt

Torsdag:
Helsingørhallen
Kl. 19.00-20.30
Kenneth Lilja
Frederik Steenfeldt

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
15
Torsdag kl. 19:00 - 20:30
Træner: Frederik Steenfeldt-Jensen,
01.02.2022 31.12.3000 750 kr.
Speciel Kids (SK)

Special Kids

Lørdag:
Helsingørhallen
Kl. 10.00-11.00
Louise Rolsted Ahlmann Iversen
Camilla Poulsen
Andreas Due Holm
Caroline Kvan Christensen
Kristian Ilsøe Mikkelsen
Ann-Sofie Poulsen
 

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
16
Lørdag kl. 10:00 - 11:00
Træner: Andreas Due Holm, Frida Maria Bjerg Stetter, Kristian Ilsøe Mikkelsen, Louise Rolsted Ahlmann Iversen,
01.02.2022 31.12.3000 450 kr.
Five-A-Side (5-A-S)


Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
30
Onsdag kl. 20:00 - 21:00
Sportschef: Ulrich Koch Borrits,
Træner: Ulrich Koch Borrits,
01.02.2022 31.12.3000 500 kr.